İnsan cildi; doğumdan başlayarak çok değişik etkenlerle yıpranır. Cildin derinlemesine temizlenmesiyle başlayan bakım işlemi, cildin yapısına (Yağlı, kuru, normal) göre farklı yöntemler ve farklı ürünler gerektirir. Bu yöntem ve ürünleri seçerken işlemi yapacak kişilerin konularında uzman, işlemin yapıldığı ortamların alet ve cihazların hijyenik olduğundan emin olmak gerekir. Salonumuzda uzmanlarımız sizlere cildinize göre özel çözümler sunmaktadır.

Cilt Bakımı Neden Yapılmalı?
Normal sağlıklı bir cilt 28 günde bir hücrelerini yeniler. Bu süre aralığında yenilenen cilt yumuşak, parlak ve canlı görünür. Ancak günlük yaşamımızda; UV ışınları, makyaj malzemeleri, sigara dumanı, kirli hava, stres ve yanlış beslenme gibi etkiler cildimizde erken yaşta kırışıklık, deformasyon gibi problemlere neden olur. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildin temiz ve bakımlı olması çok gereklidir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
• Cilt önce cilt tipine uygun temizleyicilerle temizlenir.
• Cildin ölü tabakası peelingle temizlendikten sonra 15-20 dk. buhar ve ozon verilir.
• Siyah noktalar komedon sıkma ile temizlenir.
• High frekansla cilt sakinleştirilir.
• Cilde uygun maske sürülüp 15-20 dk. bekletilir.
• Nemlendirici ve masaj işlemi ile cilt bakımınız bitirilir.

Cilt Bakımından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilde el temasında bulunulmamalı ve 24 saat makyaj yapılmamalıdır. Güneşe çıkılmamalı yada mutlaka güneş koruyucusu kullanılmalıdır.

Cilt Bakımında Sivilceler ve Lekeler Düzelir mi?
Cilt bakımında aktif sivilceler sıkılmaz çünkü sıkılan sivilcenin iltihabı içinde kalır ve şiddetli reaksiyonlara neden olabilir. Sivilce ve lekeler için ise, cilt bakımından sonra peeling, özel serum, consantreler uygulanır.

Kırışıklıklar Cilt Bakımıyla Giderilebilir mi?
İnce kırışıklıklar düzenli cilt bakımı ve peelinglerle giderilebilir.

Leke Oluşma Sebepleri Nelerdir?
Cildimiz 28 günde bir kendisini yeniler. Hava kirliliği, stres, östrojenin azalması, güneşin olumsuz etkileri nedeniyle bu yenilenme periyodu 40-45 güne kadar uzar. Cilt matlaşır, soluklaşır, lekelenme ve kırışıklar oluşur. Bazı consantreler ve asitli peeling solüsyonları kullanılarak cildin hasarlı üst tabakası atılır. Cildin fizyolojik yenilenme periyodunun tekrar 28 güne indrilmesi sağlanır.