İğneli epilasyon 100 yılı aşkın süredir uygulanan; ince sarı ve beyaz kıllarda etkili olan en eski epilasyon yöntemidir. Bu yöntemde özel, ince ve yumuşak bir iğne ile kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır.Her kılın 3 dönemi vardır. Bu dönemler Anagen, Katagen,Telogen dönemleridir. İğneli epilasyonda bu dönemler son derece önemlidir. Kılların aktif olduğu Anagen dönem en uygun dönemdir. Bu dönemi yakalayabilmek için işlemin belli periyotlarda tekrar edilmesi gerekir.
Uygulanacak seans sayısı, tüylerin çıkış süresi, yapısı rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir. Uygulama sırasında agrı duyulmaz; hafif bir ısı hissedilir.

İğneli epilasyon hangi tür cilt ve kıl yapıları için uygundur?

Her tür cilt ve kıl yapısı için kullanılabilmekle birlikte, daha çok Lazer Epilasyonun sonuç vermediği beyaz ve açık renkli kıllar ile genellikle yanak, çene, dudak çevresi gibi yüz bölgesinde tercih edilir.

İğneli epilasyon uygulamalarından sonra leke kalır mı?
Leke şikayeti, gereksiz yere çok yüksek akım verilerek yapılan epilasyona bağlı olarak ortaya çıkar. Bu nedenle eğitimli ve tecrübeli personelin çalıştığı klinikler tercih edilmelidir. Ayrıca epilasyon sonrası güneş koruyucu kremlerin kullanılmasının çok büyük önemi vardır. Epilasyon yapılan bölgeye özellikle ilk 3-4 gün çok dikkatlice ve sıklıkla en az 30 SPF faktörlü güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

İğneli epilasyon ile kıllarımdan ne kadar süre içinde kurtulabilirim?

Kıl kökünün yapısı ve kişinin hormonal durumu ile ilgili olmakla birlikte genelde 10-12 ay kadar sürebilmektedir.

Seanslara kaç günde bir gelinmelidir?
Yüz bölgesinde 15 günde bir, vücut bölgelerinde ise yapılan alan geniş olacağı için haftada bir gelinmelidir.

.